неділя, 20 липня 2008 р.

Температура моря в Євпаторії

Море
Море було холодне (+18), потім стало середнє (+21), а потім - молоко (+24). Чистота залежить від кількості людей, глибина - не вище голови (100 м. по шию).
Одного дня температура повітря була ~23 градусів. Але море тепле, ще не встигло охолонути: 24 градуси. Тому купатися - одне задоволення :-), а от вилазити - не особа приємність, бо дощ, вітер і прохолодно.

Санаторій "Феміда"
На жаль в нашій кімнаті немає ні телевізора ні холодильника. Хоча повинні бути. Пояснюють це тим що покрали (і тим що в нас нема документу де б було прописано що саме в нас в кімнаті повинно бути). Цілком може бути :-). Нас попереджали що тут крадійство розповсюджене, ми навіть залишили самі цінні речі в сейфі санаторію: документи та квитки на потяг. По-правді кажучи, ще непогано було б і гривень 50-100 залишити там, але я трохи провтикав. Ковбасу, на жаль, нікуди покласти, але я думаю вона не спортиться (сирокопчена).
Кімната із частковими зручностями: є раковина, 2 чисті стакани і тарілка. Постелі чисті, попрасовані, є шафа в якій 3 тремпелі, письмовий стіл, тумбочка, два дзеркала і дві настінні лампи. Штори занавіски чисті, коврик на підлозі - бруднуватий.

В столовій я не особо наїдався. Гарно готують супи. Борщ мені не дуже сподобався - кислуватий. Сподобалася сирна запіканка. По неділям - вино дають (перший раз дали більш-менш непогане сухе червоне, другий раз - тхнуче спиртярою біле, погане), морозиво, персики, конфети - варіювали в обід. Чай Batik поганий, кава поганенька, компоти гарні, соки всі розбавлені, котлети гарні, риба поганенька (зварена), м'ясо нормальне, задовбували кашки ті що я не люблю :-). Солону манку я стерпів, а от цвітна капуста - це капець, вона просто зварена і все! Це неможливо їсти, а особливо - коли з неї суп зварений - гидота. Інше не перелічене готували нормально.

На території санаторію є клуб, лікарня, ЛФК, тенісні корти, баскетбольна площадка, танцювальна площадка, клуб з кінозалом, парк (алейки).



Пляж
Пляж приватний. Хвилин 30 пішки йти, але є автобус за 1 грн. (вже подорожяав до 1,5 грн) - майже до пляжу. З вокзалу до санаторію значно ближче ніж з пляжу. По дорозі до пляжу можна спостерігати пам'ятники, фонтани, гарні старовинні будинки.
Сам пляж невеликий, але гарний, чистий, з туалетом, душем, "ногомийкою" і достатньою кількістю лежаків. Місця всім вистачає, дитяча площадка - окремо. На території є кафе "Апельсин", ціни - як скрізь на набережній.

Зоопарк
Ходили в зоопарк. Він тут безкоштовний, є кози, свині, кури, фазани, єнот, качки, лебеді, песці, дві лисиці, два медведі, обезянка, кролик, павлін і всякі різні птиці. Ми все це годували хлібом із їдальні. В'єтнамські свині - хіт сезону :-). Чорні та біло-чорні, гарненькі. Одна вагітна з них. Фазани хліба чомусь не їли, а от індики його їли завжди - навіть коли свині не їли (мабуть їх там тоді годували). Лебеді або голодні або сердиті - так і норовлять укусити, а як укусить - то ого-го мабуть, бо пащека здорова. Медведі - великі, одного разу вони один одного лапами дряпали - не знаю чи гралися чи всерйоз, але потужно так дряпали.
Вдалося сфотографувати павліна з розпущеним хвостом - гарний він тоді :-)
Морська прогулянка
Година на теплоході "Яніна", коштує 40 грн. Там два всього кораблі ходить (від нашого пірсу), інший зветься "Таврика". Як пливли, за нами масово летіли чайки і їли хліб, що висипався з пасажирів морського транспорту. Ми теж кидали - свині в цей день виявлися в прольоті :-) (зрештою, ми їх потім все ж погодували - вечером) Деякі особливо швидкі та удачливі чайки навіть ловили ласощі на льоту :-). Що цікаво - недопалки і пластик всякий вони навіть не пробували на смак.
Ще бачив у воді великих медуз (порівняно з тими що бачив на пляжі).
Жаль не було швидкісного плавання, та й вихід у відкрите море не вразив нічим, явно рекламний хід :-)

Атракціон HAWK
Супермегаруль. Велетенська штука, ближчий аналог - вентилятор, на лопастях якого в сидіннях люди. Фактично люди розкручуються у вертикальній площині. Надвесела штука, особливо коли зависаєш на висоті метрів 15 головою вниз :-). Головне щоб прив'язували міцно :-)

Класичні радянські атракціони
Нічого особливого, лодочки, чортове колесо, різноманітні каруселі, машинки, басейн, тир, "Веселі гірки" і т.д. Чортове колесо гарне - хоч і менше за Полтавське, але скрипить :-). В місті їх я бачив два. Друге - біля моря, але воно гірше - не таке красиве і менше трохи.
Лодочки такі точно як і в Полтаві. Як каталися на сусідній лодочці якийсь хлопець видав дві геніальні фрази: 1) все, отстегивайте качели; 2) слыш, может и домой такую поставить?. Ми майже істерично ржали.

Поляна казокЧорт в болоті
Поляна з казок Пушкіна: Іван-царевич, чорт у болоті, корінь якийсь, мужик, дівчина на черепасі, і інші персонажі. Як виявилося - я зовсім не шарю в казках Пушкіна :-), і це логічно - бо я жодної з них не пам'ятаю :-)







Мечеть "Хан-Джамі"
Прекрасне місце, мабуть головна історична пам'ятка Євпаторії. Там майбутні хани клялися у вірності народу і султану. Мечеть була побудована архітектором, який прожив 104 роки.Щоб увійти в мечеть всі чоловіки повинні бути в одязі що закриває коліна, в всі жінки - з покритим волоссям і в паранджі.
Спочатку була екскурсовод жінка, молода, розповіла про історію мечеті, біду кримських татар (2 голодомори, примусове виселення і репресії), про тих хто похований на території святині та про влаштування могил (як я взнав, саван - це тканина білого кольору, в яку обмотують померлих), крапки на могилах означають скільки разів людина пройшла хадж - паломництво в Мекку, священне місто.

Далі ми зайшли всередину мечеті, де екскурсію продовжив молодий хлопець, років 16-ти. Він розповів про засади мусульманства, його пророків і священні книги (Тора і ще якісь). Як виявляється є люди, які вчать всі його 600 сторінок напам'ять 8-), забув як їх називають. Взагалі в мусульманстві багато чого схожого на християнство (і багато відмінного), зокрема там є Ісус, Марія, непорочне зачаття, єдиний Бог, Адам і Єва. Відмінності з християнством суттєві: Ісус не син Божий, Бог його створив; пророк Мухамед - його в християнстві нема, щось там ще про святині та Адама і Єву ще було. Також мусульмани моляться 5 разів на день, в храмах ходять без взуття (скрізь там коври), поклоняючись, мусульманин повинен п'ятьма частинами тіла доторкнутися до підлоги : головою, пальцями ніг і рук, жінки моляться окремо від чоловіків (щоб не відволікати від молитви) - на другому поверсі мечеті, або позаду чоловіків, якщо мечеть одноповерхова. Жінки не повинні обов'язково молитися в п'ятницю.
До речі - мечеть зветься "п'ятнична". Також екскурсовод розповідав про сам процес молитви, про історію мусульманства, головні їхні святині (не раз вказувалося на те що вони не поклоняються речам чи людям). Також всіляко відхрещувався (недоречний вираз? :-) ) екскурсовод від тероризму. В мечеті - феноменальна акустика, я таку вперше чую.
При виході з мечеті всі зробили добровільний взнос на довільну суму (рекомендувалося 15 грн з людини).

Дельфінарій
Вхідний квиток коштує 60 грн, тривалість вистави - 40 хвилин. Три дельфіна і один морський котик. Програма нічим не особлива, мало чим відрізняється від Партенітської. Дельфіни плавали, стрибали і малювали. Котик ходив і грався м'ячем. Сподобалося як дельфін вистрибує з води і хвостом сильно лупить по м'ячу - м'яч летить під самий дах.

1 коментар:

ffinder сказав...

похоже зачотно покатался :-)